IV – 12: Dlaczego tydzień ma siedem dni? Zdzisław Golda – Wielkie Pytania

IV – 12: Dlaczego tydzień ma siedem dni? Zdzisław Golda

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Człowiek od zarania dziejów porządkuje przestrzeń i czas - są to dwie płaszczyzny jego funkcjonowania. Próby organizowania przestrzeni często kończą się konfliktami. Homines sapientes w relatywnie krótkim czasie zmodyfikowały środowisko, w którym wyewoluowały, a czas stał się drugą płaszczyzną funkcjonowania człowieka, bez której nie byłoby możliwe osiągnięcie wysokiego poziomu cywilizacyjnego. Mierzenie czasu stało się koniecznością w życiu społeczeństw. O tym, jak to się stało, że tydzień ma siedem dni opowiada prof. Zdzisław Golda.

Człowiek od zarania dziejów porządkuje przestrzeń i czas – są to dwie płaszczyzny jego funkcjonowania. Próby organizowania przestrzeni często kończą się konfliktami. Homines sapientes w relatywnie krótkim czasie zmodyfikowały środowisko, w którym wyewoluowały, a czas stał się drugą płaszczyzną funkcjonowania człowieka, bez której nie byłoby możliwe osiągnięcie wysokiego poziomu cywilizacyjnego. Mierzenie czasu stało się koniecznością w życiu społeczeństw. O tym, jak to się stało, że tydzień ma siedem dni opowiada prof. Zdzisław Golda.

Czwarta seria wykładów popularnonaukowych „Granice Nauki”, zatytułowana „De Rvolutionibus” odbyła się po raz pierwszy w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14 w Krakowie.

Skip to content